WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[PML 2017] Relacja ze Sławkowa

MoTYwacyjny kop w Sławkowie

6 listopada 2018 10:10

Spacerując uliczkami Sławkowa warto od niedawna uważnie patrzeć pod nogi. Na chodnikach pojawiły się właśnie murale z motywacyjnymi przesłaniami.

To jedno z działań sławkowskiej młodzieży zrealizowanych w ramach projektu Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse - "MoTYwacyjny kop!". Celem akcji jest zainspirowanie mieszkańców do chwili refleksji i odnajdywania motywacji podczas pokonywania drogi do szkoły, pracy czy spacerów.

Bądź człowiekiem, którego chciałbyś poznać”,

Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem ułóż drogę mleczną”,

Jesteś ogniem czy tylko kolejnym płomykiem”?

To tylko niektóre cytaty, które inspirują mieszkańców i przejezdnych. Młodzież oficjalnie otworzyła Aleję Motywacji podczas finału projektu, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury 29 października.

Ten dzień był wielkim świętem moTYwacji! Konferencja motywacyjno – coachingowa,  praca zespołowa metodą word cafe, otwarcie Alei Motywacji, premiera vlogów "Dzień z życia Sławkożercy", sonda uliczna nakręcona w Krakowie na ulicy Sławkowskiej i teleturniej „Sławkowscy miliarderzy”, to atrakcje, które przygotowała na ten dzień nasza wspaniała młodzież łącząc swoje siły z uczestnikami trwającego w Sławkowie Ogólnopolskiego projektu Programu „Równać Szanse” -  SŁAWni KOWale KULtury.

Skąd wzięła się nazwa ulicy Sławkowskiej w Krakowie? Ile lat ma Sławków? Co to jest fotocoaching? W którym roku w Sławkowie powstała Biedronka? – na te pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy sondy i teleturnieju.

Salę wypełnili po brzegi uczniowie ze sławkowskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, władze miasta, przedstawiciele jednostek, rodzice uczestników projektu i mieszkańcy naszego Sławkowa. Dwugodzinne święto pełne radości, motywacyjnych przesłań, gier i zabaw było niesamowitą dawką pozytywnej energii.

Dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży za wszystkie dwumiesięczne działania projektowe. Wielkie podziękowania dla koordynatorki projektu Ady Kurowskiej za pasję, którą dzieliła się ze swoimi rówieśnikami oraz dla Wojtka Radzika za entuzjazm i radość działania!


Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ