WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[RKG 2018] Korsze

PODRÓŻ Z HISTORIĄ - Pierwszy wyjazd edukacyjny | FOTORELACJA

13 czerwca 2019 11:00

Młodzież uczestnicząca w projekcie "Warmia i Mazury jakich nie znacie" realizowanego w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego 2018 programu "Równać Szanse" przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach - zorganizowała pierwszy wyjazd edukacyjny śladem zabytków i nietypowych miejsc Warmii i Mazur.

Chcąc poznać swój region młodzież zdecydowała, że pierwszy wyjazd odbędzie się po powiecie kętrzyńskim i bartoszyckim. Do zwiedzenia wybrali Diabelski Kamień oraz Kościół w Bisztynku, Wieżę kościelną oraz Zamek w Reszlu, Pałac w Łężanach, Zamek w Bezławkach, Kapliczną Górę w Wopławkach, Dworek Ewy Braun oraz Wilczy Szaniec w Gierłoży.


Specjalnie na ten wyjazd uczestnicy przygotowali terenowe questy, dzięki którym dotarcie do tajemnic, legend i ciekawostek historycznych stało się atrakcyjniejsze. Młodzież na nowo odkrywała najbliższą okolicę, którą znają od dzieciństwa, nie mogąc wyjść ze zdumnienia jak wiele kryje skarbów. Wspólny wyjazd sprzyjał wzajemnemu poznawaniu się, zacieśniania przyjaźni i jeszcze większej integracji grupy.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ