WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[RKG 2019] Orzysz

Rozkręcamy Młodzieżową Pozytywkę!

6 lutego 2020 09:55

Nauka przez zabawę? Ależ oczywiście! A takie niesamowite rzeczy dzieją się przy Domu Kultury w Orzyszu. Już miesiąc projektu "Młodzieżowa pozytywka" za nami, a tak wiele już zdziałaliśmy!

Mieliśmy warsztaty z podstaw animacji, a na nich skręcanie baloników i malowanie buziek. Wykorzystaliśmy te umiejętności podczas dużej lokalnej akcji charytatywnej, która odbyła się 12 stycznia. Nasza ekipa robiła zdjęcia, malowała buźki, włosy i paznokcie dzieciakom, skręcała baloniki, a także pomagała w organizacji całego wydarzenia.


Dzięki tak sympatycznemu początkowi łatwiej nam będzie samodzielnie zorganizować majówkę, która ma stanowić podsumowanie naszego projektu. Podczas wydarzenia wystąpiła też grupa fire-show, która już za tydzień poprowadzi z nami warsztaty. Było na co popatrzeć! Mamy nadzieję, że już wkrótce nasze zmagania z Led-show będą tak widowiskowe.

Co jeszcze u nas? Zrobiliśmy zakupy i to nie byle jakie. Mamy już cały sprzęt do ćwiczeń i pokazów led, w drodze są też bębny djembe. Postanowiliśmy kupić trzy mniejsze, zamiast jednego. Będzie nam się wspólnie lepiej grało naszej koordynatorce na nerwach ;) Skoro już nasze sprzęty przyszły, oczywiście je wypróbowaliśmy. Ale czad! Nie spodziewaliśmy się tak fajnego efektu i świetnej zabawy. No i nagraliśmy audycję radiową o naszym projekcie. Jeszcze musimy ją złożyć i wrzucić na youtube. Damy Wam znać jak nam się już uda.

3-majcie się i bawcie tak dobrze jak my!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ