WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[RKG 2019] Sosnowica

Obieżyświat - remake!

14 maja 2020 11:15

Poznajmy się!

Pierwszym działaniem w ramach projektu "Obieżyświat - remake" było spotkanie organizacyjne, podczas którego młodzież poznawała się wzajemnie i przedstawiała swoje oczekiwania, dotyczące projektu. Rozwinęła się ożywiona dyskusja nad celami projektu i sposobem ich osiągnięcia. Spotkanie przyczyniło się do integracji grupy.

Warsztaty fotograficzne


Jednym z kolejnych działań młodzieży były warsztaty w trakcie których uczestnicy uczyli się obsługi sprzętu fotograficznego, jego budowy i funkcji oraz podstawowych wiadomości z zakresu teorii fotografii i podstaw optyki. Głównym celem tych zajęć było rozwijanie zainteresowania fotografią poprzez naukę i zabawę, rozwijanie inwencji, wyobraźni i wrażliwości poprzez aktywność twórczą, dostrzeganie piękna otaczającego nas świata oraz pełniejsze i świadome korzystanie z możliwości fotografii. Chyba udało się go osiągnąć patrząc na zadowolone miny i pełne ekscytacji wypowiedzi!

“Dzięki tym zajęciom poznaliśmy różne dziedziny fotografii m.in. portret , fotografia studyjna, reportaż, moda, fotografia klasyczna ale nie tylko w teorii - sami mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności wykonując zdjęcia.” - Michał

“Pierwszy raz w życiu posługiwałam się analogowym aparatem fotograficznym - było fantastycznie!” - Zosia

“Najciekawszą częścią był dobór odpowiednich środków w celu uzyskania fajnych efektów artystycznych - teraz robienie selfie będzie jeszcze bardziej przyjemniejsze!” - Oliwka


Naleśniki Filipińskie Lumpia

“To danie zdecydowaliśmy się wykonać wspólnie aby choć w taki sposób poczuć smaki Filipin. Samodzielnie wybraliśmy przepis, zakupiliśmy składniki i wykonaliśmy danie.”Podczas gotowania bardzo przydatny był podział wykonawanych czynności - sprawdziła się praca zespołowa - czego efektem jest całkiem dobrze wyglądająca i (musicie uwierzyć na słowo) bardzo smaczna potrawa! 

Niektórzy pierwszy raz w życiu kroili cebulę więc trochę wydłużo to całą akcję ale jak na pierwszy raz poszło całkiem sprawnie! Najważniejsze że nawet wspólne sprzątanie przyniosło wiele radości. 


"Jestem pozytywnie zaskoczona naszą pracą zespołową. To kiedy kolejne gotowanie?" - Natalka

"Wyszło naprawdę bardzo smacznie. Jestem z Nas dumna" - WiktoriaWarsztaty językowe


Po wspólnym gotowaniu przyszedł czas na warsztaty językowe z nauczycielem języka angielskiego. Pani Kasia przygotowywała młodzież do wywiadu z obcokrajowcem. 

Ich zadaniem było układanie pytań, ich nauka, konwersacje w parach oraz indywidualnie z nauczycielem, oglądanie filmu- ciekawostek o kraju - Filipiny, z którego pochodzi obcokrajowiec. Młodzież wykazała się niezwykłą inwencją twórczą i bardzo zaangażowała się w powierzone im zadanie. Pracowali wspólnie - chętnie dzieląc się swoimi pomysłami. Burza mózgów przyniosła oczekiwane rezultaty, czego owocem jest wyczerpujący scenariusz wywiadu. Teraz pozostało tylko czekać na możliwość jego przeprowadzenia! 


“Dzięki tym zajęciom mogliśmy nie tylko poznać kulturę obcego kraju ale również nauczyć się zadawania pytań w taki sposób, aby uzyskać interesujące odpowiedzi! - AmelkaWIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ