WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[RKG 2019] Krzydlina Wielka

#zostańwdomu mamy przecież 3D!

24 marca 2020 13:23

Marzec 2020 roku będzie inny niż całe nasze dotychczasowe życie. Zaskakuje nas we wszystkim, ale nie odbierze nam naszej radości, wytrwałości, pasji i twórczego działania.

Projekt "Pawłoszewo w 3D - dlaczego nie?" też nabrał nowego wymiaru. Okazało się, że drukarze 3D również mogą pomagać więc zorganizowali akcję "Drukarze dla szpitali". Drukują w systemie 3D elementy przyłbic i wspólnie z wolontariuszami z całej Polski zorganizowali akcję dowozu materiałów do pobliskich szpitali.

Mamy wprawdzie tylko jedną drukarkę ale wykorzystując gotowy projekt i parametry druku podane w instrukcji zrobiliśmy próbny wydruk i poszło nam całkiem nieźle. Okazuje się, że nasza projektowa drukarka oraz nasze nabyte w projekcie umiejętności zupełnie wystarczyły, by takiemu wyzwaniu podołać.
Zgłosiliśmy się w specjalnej ankiecie jako wolontariusze wpisując jakim dysponujemy sprzętem. To działanie dało nam troszkę nadziei oraz pokazało, że nie trzeba się martwić i można działać.

Mieliśmy na marzec i kwiecień zaplanowane dwa warsztaty dla dzieci w przedszkolach oraz jeden warsztat w świetlicy wiejskiej dla dorosłych. Niestety z wiadomych przyczyn nie mogą się one odbyć. Ale nie odwołaliśmy ich, tylko planujemy zmienić termin na najbliższy z możliwych. W zamian za to projektujemy i modelujemy sami w domach, następnie przesyłamy projekty do "Bazy 3D" i tam uruchamiany jest wydruk.

Pierwsze zadnie wykonane: kolorowe jaszczurki 3D dla każdego z nas, kiedyś zostaną wypuszczone z domu w świat, bo przecież kiedyś to całe zamieszanie się skończy. Zielona, żółta, czerwona, biała, niebieska i dwie czarne serdecznie Was wszystkich pozdrawiają: Kuba, Szymon, Zuza, Kamil, dwa Tomki, Mateusz, Daniel, Filip i Natan.


Jesteśmy mega dumni z siebie i zmotywowani. W całej Gminie Wołów jest tylko jedna, nasza drukarka ale damy radę. Mamy blisko szpital powiatowy i na pewno nasza praca nie pójdzie na marne. Szukamy też wsparcia w zakupie filamentu, folii oraz potrzebnych gumek. Trzymajcie za nas kciuki!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ