WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoriaWyniki Konkursu Specjalnego Programu Równać Szanse 2013

Wyniki Konkursu Specjalnego Programu Równać Szanse 2013

 

Poniżej publikujemy listę projektów dofinansowanych w ramach Konkursu Specjalnego Programu Równać Szanse 2014. Gratulujemy wszystkim laureatom. Informacje dotyczące dalszej procedury zostaną przekazane Organizacjom drogą mailową. 

 

 

Lp. Projekt Organizacja Miejscowość Województwo
1. PAN TU NIE STAŁ - a jednak pan tu stał! Centrum Kultury i Promocji w Bardzie Bardo dolnośląskie
2, Solidarni na Ziemi Kłodzkiej Stowarzyszenie Fundus Glacensis Kudowa Zdrój dolnośląskie
3. Demokratyczny salon Solidarności Stowarzyszenie "Horyzont" przy Gimnazjum w Pluskowęsach Pluskowęsy kujawsko-pomorskie
4. Złotnicki Festiwal Wolności Stowarzyszenie na Rzecz Środowiska Lokalnego Gminy Złotniki Kujawskie "Równe Szanse" Złotniki Kujawskie kujawsko-pomorskie
5. Nagrywaj, wygrywaj, bądź dumny Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej Stoczek Łukowski lubelskie
6. Chcę, wybieram, decyduję Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR Bobrowniki Małe małopolskie
7. Wolność kocham i rozumiem Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans "Vesna" Gnojnik małopolskie
8. Przystanek Wolność Stowarzyszenie Odkrywamy Świat Koczargi Stare mazowieckie
9. Świętujemy zwycięstwo demokracji w Miejscu Piastowym Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne MY w Miejscu Piastowym Miejsce Piastowe podkarpackie
10. Ateńskie Świętowanie Wolności Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji Społeczności Wiejskiej "Wspólnota Puszczy" Nowinka podlaskie
11. Latawce wolności Stowarzyszenie Szkolna 13 Sztutowo pomorskie
12. Wolność kocham i rozumiem Stowarzyszenie "Uwolnić wiedzę" Wicko pomorskie
13. WnUK - Wolność na Ustach Kompozytorów Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy  Gołdap warmińsko-mazurskie
14. Kępińskie detale Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART Kępno wielkopolskie
15. Z czerwonego bieguna do Wolnej Polski Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy Koziegłowy śląskie

 

Lista Rezerwowa

 

Lp. Projekt Organizacja Miejscowość Województwo
1. 4 czerwca - 25 lat polskiej wolności i solidarności. Stowarzyszenie dla rozwoju DROGOWSKAZ Łodygowice śląskie
2. Kapsuła czasu Stowarzyszenie WARTOŚCI Pilawa mazowieckie
3. Pionierzy Wolności Stowarzyszenie "Plantacja Wyobraźni -MDK" Barlinek zachodniopomorskie

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »