WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInneWeź udział w Konkursie Nasze Równać Szanse!

Przedłużamy "Nasze Równać Szanse" do 28 lutego!

23 stycznia 2020 12:00

Promuj swoje działania i pokaż sukces projektu prowadzonego w ramach Programu „Równać Szanse 2018”. Ogłaszamy Konkurs Nasze Równać Szanse!

 

W konkursie mogą wziąć udział organizacje, instytucje oraz grupy nieformalne, które otrzymały co najmniej jedną dotację w konkursach realizowanych w ramach Programu Równać Szanse 2018:

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy;
 • Regionalny Konkurs Grantowy;
 • Projekty Modelowe - Publikacje;
 • Projekty Modelowe – Replikacje;
 • Fora lokalne I etap;
 • Fora lokalne II etap;
 • Konkurs Specjalny – 30 lat wolności 1989 – 2019;
 • Konkurs Młodzieżowych Liderów.

 

Formy złożonej w konkursie pracy – filmy i zdjęcia. Zachęcamy do korzystania z wszystkich dostępnych form i stylów. 

 

Konkurs służy wybraniu, nagrodzeniu i upowszechnieniu przykładów twórczej prezentacji efektów projektów i metod pracy z młodzieżą, które stosowane są przez organizacje i instytucje biorące udział w Programie „Równać Szanse”.

Zapraszamy do skoncentrowania się na osobistych historiach ludzi, na pokazaniu zmian w podejściu do młodzieży w lokalnym środowisku, a także na wypromowaniu inicjatyw, które mogą być inspiracją dla innych społeczności.


Realizatorzy powinni pokazać, na czym polega sukces ich projektów oraz jakie pozytywne zmiany i korzyści wynikają z udziału w Programie Równać Szanse. Zależy nam, aby złożone prace zachęcały inne osoby, organizacje i grupy do udziału w konkursach i realizacji projektów w ramach Programu.

                                                                      

Prace powinny mieścić się w jednej z poniższych kategorii:

Kategoria I – Ja po projekcie Równać Szanse;

Kategoria II – My i Nasze działania w Równać Szanse;

Kategoria III – Nasza organizacja/Nasze środowisko po Równać Szanse;

Kategoria IV – Absolwenci Równać Szanse.

 

Najlepsze prace zostaną nagrodzone dotacjami do 4 000 zł. Termin zgłaszania prac konkursowych 28 lutego 2020 r. 

 

Najważniejsze terminy:

23 stycznia 2020 r. – ogłoszenie konkursu;

28 lutego 2020 r. – termin zgłaszania prac konkursowych;

6 marca 2020 r. – ogłoszenie wyników konkursu;

6 kwietnia 2020 r. – termin odesłania umowy dotacyjnej;

10 kwietnia 2020 r. – termin wypłacenia nagrody;

1 kwietnia – 31 lipca 2020 r. – możliwość wydatkowania nagrody;

1 października 2020 r. - termin złożenia raportu końcowego.

 

Pliki do pobrania:

Zasady konkursu

          

Karta zgłoszenia dla prezentacji zdjęć i plików multimedialnych (plik PDF)

   

Karta zgłoszenia dla prezentacji zdjęć i plików multimedialnych (plik Word)

Instrukcja wysłania pracy konkursowej poprzez Wetransfer

        

Wzór zgody na przetwarzanie danych

        

Instrukcja zgłoszenia filmu

        

Instrukcja zgłoszenia zdjęć

        


Informację dotyczącą wykorzystania muzyki w filmach i prezentacjach z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa znajdą Państwo na stronie programu Działaj Lokalnie pod linkiem: http://dzialajlokalnie.pl/strefa-grantobiorcy/opowiedz/ (plik: muzyka w pracach konkursowych).

 WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ