WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInne„Dwa tysiące w dwa miesiące”

Jubileuszowy konkurs „Dwa tysiące w dwa miesiące”

30 stycznia 2020 12:00

W roku 2020 obchodzimy jubileusz 20 – lecia Programu Równać Szanse. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs „Dwa tysiące w dwa miesiące”. 

Chcemy, aby ta rocznica stała się okazją do przypomnienia w środowiskach lokalnych osób, inicjatyw, wydarzeń i działań, które odbyły się dzięki realizacji projektów w ramach Programu. Szczególnie zależy nam na tym, aby absolwenci Programu mieli okazję spotkać się i opowiedzieć społeczności lokalnej, co dał im udział w projektach i jak wygląda ich dalsza kariera. Chcemy, by atmosfera świętowania jubileuszu była obecna w miejscach, gdzie Program faktycznie działa i gdzie dokonuje zmiany. Jeśli realizowaliście projekt ze środków Programu możecie ubiegać się o dotację w wysokości do 2 000 zł na przeprowadzenie działań pokazujących efekty Waszej pracy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

• stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie „Równać Szanse”;
• domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie „Równać Szanse”.

Kto może być uczestnikiem projektu?

Uczestnikami zgłaszanych projektów mają być osoby, które brały udział w projektach realizowanych w Programie „Równać Szanse” (bez względu na wiek) w ubiegłych latach oraz młodzi ludzie w wieku od 13 do 19 lat (z klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Odbiorcami działań prowadzonych w ramach projektów przez młodzież mogą być wszyscy członkowie lokalnej społeczności.

Co trzeba zrobić?

W ramach projektów, młodzi ludzie zorganizują wydarzenia pokazujące swojemu otoczeniu (swoim rówieśnikom, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom) Program Równać Szanse i realizowane lokalne projekty, a także stworzą przestrzeń do wspomnień dla byłych uczestników projektów z uwzględnieniem ich karier i osiągnięć.

Projekty mogą obejmować różne typy działań. Istotne jest, by angażowały większą grupę osób – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w mediach społecznościowych, adresowane były do jak najszerszego grona odbiorców  i stwarzały okazję do uczestnictwa we wspólnym święcie. Ważne dla nas jest to, aby działania miały przewidziany finał, który będzie miał formę święta lub szczególnego wydarzenia dla lokalnej społeczności.


ZŁÓŻ WNIOSEK

Termin składania wniosków: do 27 lutego 2020 r., wysłany do godziny 12:00.


Pliki do pobrania

Zasady konkursu

 

Wzór formularza wniosku (do obejrzenia)

Kryteria oceny merytorycznejZachęcamy do składania wniosków!
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ