WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInne2018 OKG wyniki

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2018

22 maja 2018 17:17

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. 

 

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 57 organizacji, z czego 44 złożyło wniosek. Spośród nich Komisja Ekspertów wybrała 29 najlepszych projektów.

Eksperci przyznali dotacje wraz z zaleceniami dla niektórych projektów.
O udzielonych zaleceniach zainteresowane organizacje poinformujemy telefonicznie.

 

Poniżej lista organizacji, którym przyznano dotację.

 

Informujemy, że w panelu wnioskodawcy dotowanych organizacji dostępny jest formularz zapisu na obowiązkowe szkolenie, które odbędzie
się w dniach 01-03.06.2018 r. w Warszawie.
 Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną przesłane na adres mailowy, którym organizacja posługuje się przy logowaniu w panelu wnioskodawcy.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Lista dotowanych projektów została sporządzona według województw:

L.p. Nazwa projektu Organizacja Miejscowość Województwo Kwota przyznana
1. Przy"GOTUJ" się Fundacja Znajdź Cel Pęgów dolnośląskie 40 000 zł
2. Piotruś Pan równa szanse Stowarzyszenie Przyjaciele Wronia Wronie kujawsko-pomorskie 40 000 zł
3. Złotnicka Twierdza Szyfrów Stowarzyszenie na Rzecz Środowiska Lokalnego Gminy Złotniki Kujawskie Równe szanse Złotniki Kujawskie kujawsko-pomorskie 36 000 zł
4. Mój świat, mój teatr, moje przedstawienie. Centrum Kultury i Biblioteki Szczaniec lubuskie 35 000 zł
5. Odnaleźć inspiracje, czyli być jak Bear Grylls, Wojciech Cejrowski i Martyna Wojciechowska Stowarzyszenie na rzecz Gminy Brzeszcze Brzost Brzeszcze małopolskie 40 000 zł
6. Kulinarna KoByLanKa Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Lipnica Górna małopolskie 38 500 zł
7. Myślenicka Młodzieżowa Mapa Miasta Miejsce Myślenice – moje miejsce w Małopolsce Myślenickie Towarzystwo Kultury Myślenice małopolskie 39 500 zł
8. Star Wars'y, UV'y i Znicze Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim Rzepiennik Strzyżewski małopolskie 40 000 zł
9. Miejska dżungla naszych filmowych marzeń Strzelecki Ośrodek Kultury Strzelce Opolskie opolskie 40 000 zł
10. Hey- Help Escape Yourself! Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa Bircza podkarpackie 34 000 zł
11. Obieżyświat Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku Chmielnik podkarpackie 36 300 zł
12. Bądźmy dalEKOwzroczni Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Sami dla siebie w Gorzycach Gorzyce podkarpackie 36 000 zł
13. Z technologią w kulturę Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego Van Pur Rakszawa podkarpackie 40 000 zł
14. Kuferek gier Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań Ulanów podkarpackie 34 000 zł
15. Wehikuł czasu Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus Brusy pomorskie 40 000 zł
16. Nocny przystanek  podróży Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce Czarna Dąbrówka pomorskie 40 000 zł
17. Nasza  Arto-Strefa Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Radlin śląskie 40 000 zł
18. SŁAWni KOWale KULtury Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie Sławków śląskie 39 000 zł
19. Postawcie na młodzież! Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie Krasocin świętokrzyskie 38 500 zł
20. Baza w Archiwum - przestrzeń dla młodych. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Pińczów świętokrzyskie 40 000 zł
21. Mythbusters Stowarzyszenie NonStop Grzegorzew wielkopolskie 37 000 zł
22. Strefa Młodych Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Kępno wielkopolskie 33 400 zł
23. Pomidorowa Kamera, czyli pomidorowe 4 pory roku Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina Kotlin wielkopolskie 40 000 zł
24. Zaloguj Marzenia, wersja beta Ogólnopolskie Stowarzyszenie z Muzyką do Ludzi Nowieczek wielkopolskie 30 000 zł
25. Pociąg do… Stowarzyszenie  Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Kreatywni Piaski wielkopolskie 39 900 zł
26. Notecki Camp Janka z Czarnkowa Fundacja Centrum Wszechświata Rosko wielkopolskie 37 000 zł
27. Rokowa Sowa Fundacja Podarujmoc Trzebaw wielkopolskie 35 000 zł
28. Jak Wojtek został strażakiem... Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzycy Dobrzyca zachodniopomorskie 29 200 zł
29. Jak śliwka w kompot... Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Giżyn; sekcja młodzieżowa - SAK Giżyn zachodniopomorskie 35 800 złLista rezerwowa:

L.p. Nazwa projektu Organizacja Miejscowość Województwo
1. Smarkateria - Fabryka Eventów Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach Wilcza śląskieWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ