WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInne2021_Szkolenia_Nowoczesne_Technologie

[RS 2020] Projekty online - jak robić to lepiej? - Szkolenia dla koordynatorów i koordynatorek RS!

8 listopada 2021 12:42

Zapraszamy do wzięcia udziału w onlinowych szkoleniach z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie „Równać Szanse”.

Podczas szkoleń skupimy się na praktycznym wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w bieżącej pracy, nauce oraz zarządzaniu projektami dla młodzieży.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w szkoleniach zaproszeni są koordynatorzy projektów realizowanych w ramach Programu RS, pracownicy instytucji i członkowie organizacji realizujących projekty w ramach Programu RS oraz Młodzieżowi Liderzy Programu RS.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!

-

Tematyka szkoleń online realizowanych na platformie ZOOM:


-

20 listopada 2021, godz. 9:00-14:30
Jak się przebić w sieci? Nowe trendy komunikacji w Internecie.

Czego się dowiem? Czego się nauczę?

- Skąd czerpać wiedzę o trendach w komunikacji internetowej? Źródła, marki i osoby, które warto śledzić, aby wiedzieć co jest na czasie.
- Przegląd najciekawszych trendów. Krótkie video, podcasty, transmisje na żywo, wydarzenia online.
- Tworzenie atrakcyjnych treści do Internetu. O czym mówić w mediach społecznościowych i jak stworzyć klikalne treści?
- Recykling treści – jak wykorzystać te same treści w innych kanałach internetowych w przyszłości i pozyskać nowych obserwujących?

Trener: Marcin Gołąbek
Konsultant ds. marketingu internetowego, specjalizuje się tworzeniu strategii marketingowych (międzynarodowy certyfikat DMI) oraz digitalizacji projektów. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe dla klientów ze wszystkich sektorów. Szczególnie ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


-

27 listopada 2021, godz. 9:00-14:30
Skutecznie angażuj podczas spotkań online.

Czego się dowiem? Czego się nauczę?

- Techniki prowadzenia ciekawych spotkań online.
- Quizy online, przerywniki, ice-breaker'y i wirtualne energizery. Poznaj narzędzia Kahoot, Quizlet, Quizizz, Story Cubes, Gartic Phone
- Aktywności hybrydowe czyli działamy równolegle w przestrzeni online i offline. Kółko i krzyżyk w trybie "galerii", pictionary, origami challenge.
- Wykorzystaj cyfrowe escape roomy.

Trenerka: Agnieszka Bilska
Anglistka, Superbelferka, laureatka konkursu dla nauczycieli języka angielskiego – Pearson ELT Teacher Award 2017, autorka publikacji i warsztatów dla nauczycieli, m.in. w projekcie Lekcja: Enter. Trenerka w programie Asy Internetu. Prowadzi na Facebooku fanpage "Gamifikacja Edu" poświęcony grom i gamifikacji w edukacji. Absolwentka kierunku User Experience Design na SWPS w Katowicach. Specjalista do spraw marketingu w Future Processing Healthcare.


-

Zgłoszenia należy wysyłać za pomocą poniższego formularza internetowego.

 

 
Osoby zakwalifikowane na szkolenia zostaną poinformowane drogą mailową.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ