WSTECZ :: Strona głównaAktualnościLokalne fora2021 Fora wyniki

[RS 2020] Wyniki Konkursu na Fora Lokalne Programu Równać Szanse 2020!

25 maja 2021 15:00

Ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji konkursu na Fora Lokalne! 

 

W ramach konkursu Fora Lokalne Komisja Ekspertów przyznała 15 dotacji.


 

Lista organizacji i instytucji, które uzyskały dotację:

Lp. Organizacja Miejscowość Województwo Nazwa projektu  Kwota przyznana 
1. Fundacja Odlewnia Chełmno kujawsko-pomorskie I. Chełmińskie Forum Lokalne Fokus na młodych 6 000 zł
2. Gminny Ośrodek Kultury w Kijewie Królewskim Kijewo Królewskie kujawsko-pomorskie Młodzież w lokalnym rodowisku. 5 550 zł
3. Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc Bełżyce lubelskie Razem dla Młodych w Gminie Bełżyce 6 000 zł
4. Miejska Biblioteka Publiczna Hrubieszów lubelskie Forum lokalne (Z)rozum młodych 6 000 zł
5. Nałęczowski Ośrodek Kultury Nałęczów lubelskie Czas na zmiany! 6 000 zł
6. Gminna Biblioteka Publiczna Wojcieszków lubelskie Lokalne forum - o młodzieży dla młodzieży 5 200 zł
7. Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje Jaksice małopolskie Miechowskie Forum na rzecz Młodych. SOS Młodzieży! 6 000 zł
8. Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach Krzeszowice małopolskie Teraz Młodzież! 4 800 zł
9. Dom Kultury w Tuchowie Tuchów małopolskie Z młodzieżą i dla młodzieży Tuchowskie Forum o Młodych. 5 950 zł
10. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Celestynów mazowieckie Kierunek -> Młodzi 5 070 zł
11. Biblioteka Samorządowa w Chłopicach Chłopice podkarpackie Każdy młody człowiek widzi w sobie początek świata... 6 000 zł
12. Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach Wyszatyce podkarpackie Poznajmy siebie 4 500 zł
13. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Skała Łopuszno świętokrzyskie Młodzi. Aktywni. Społeczni. Zaangażowani. Z młodzieżą i dla młodzieży z Gminy Łopuszno 6 000 zł
14. Grodziska Biblioteka Publiczna Grodzisk Wielkopolski wielkopolskie Razem czy osobno .... ? Grodziskie Forum Lokalne 6 000 zł
15. Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim Ustronie morskie zachodniopomorskie Zobaczyć młodzież 6 000 zł


Wszystkie informacje dotyczące procedur związanych z podpisaniem umowy oraz zalecenia Komisji Ekspertów zostaną Państwu przesłane drogą mailową, na adres podany we wniosku. Ponadto skontaktujemy się telefonicznie w sprawie ustalenia ostatecznego terminu Forum i dalszej procedury związanej z zaleceniami Komisji Ekspertów.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy Laureatom! 

 

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 826 10 16 lub adresem e-mail p.walecki@pcyf.org.plWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ