WSTECZ :: Strona głównaAktualnościMłodzieżowi Liderzy2020 Rekrutacja Młodzieżowych Liderów

Przedłużona rekrutacja na Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

2 marca 2020 13:40

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza rekrutację na Szkolenie Młodzieżowych Liderów Programu „Równać Szanse”, które zaplanowane jest na 28 czerwca - 4 lipca 2020 r. i odbędzie się w Warszawie. Skierowane jest do uczestników projektów zrealizowanych w ramach wybranych konkursów Programu Równać Szanse edycji 2018.


UWAGA!
W związku z zaistaniałą sytuacją panującą w kraju przedłużyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do 18 maja 2020 roku. Termin szkolenia na ten moment pozostaje bez zmian.

Celem szkolenia jest rozwijanie kompetencji liderskich oraz umiejętności planowania i skutecznej realizacji działań na rzecz młodzieży, a także zwiększenie wiedzy w zakresie edukacji obywatelskiej.

W programie szkolenia zaplanowane są m.in. zajęcia dotyczące metod pracy w grupie, rozwoju liderskiego, projektowania działań, wizyty studyjne w organizacjach pozarządowych np. w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, spotkania z ekspertami oraz zorganizowane formy spędzania czasu wolnego.

Szkolenie będzie dla uczestników szansą na zdobycie nowych umiejętności oraz na nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych projektów realizowanych w ramach Programu Równać Szanse.

Uczestnicy szkolenia

W szkoleniu wezmą udział 24 osoby w wieku 15-19 lat, które uczestniczyły w projektach zrealizowanych w ramach Ogólnopolskiego lub Regionalnego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2018 oraz młodzieżowi uczestnicy zespołów redakcyjnych publikacji powstałych w ramach konkursu Projekty Modelowe - Publikacje Programu Równać Szanse 2018 (tegoroczni absolwenci szkół podstawowych, gimnazjum, uczniowie szkół średnich i tegoroczni absolwenci szkół średnich).


Zgłoszenia

Kandydaci na uczestników szkolenia powinni:

1. Wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy.


2. Nagrać krótki film promujący swoją kandydaturę, który spełania poniższe wymagania:
- został nagrany telefonem komórkowym lub innym sprzętem umożliwiającym nagrywanie obrazu i dźwięku,
- nie został poddany obróbce przy pomocy programów komputerowych umożliwiających zmiany w zapisie wideo
- powinien być nagrany w sposób ciągły i trwać maksymalnie 30 sekund
- udostępniony na Dysk Google lub serwis YouTube, a link udostępniony do obejrzenia lub kopiowania,
- link do filmu powinien zostać przesłany email-em na adres p.walecki@pcyf.org.pl najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji tj. 18 maja 2020 r., do godz. 12.00.

Mail z linkiem do filmu powinien zawierać następujące informacje:
- Imię i nazwisko kandydata,
- Nazwa organizacji/instytucji rekomendującej kandydata,
- Miejscowość – siedziba organizacji/instytucji rekomendującej kandydata,
- Link do filmu.

3. Uzyskać rekomendacje organizacji bądź instytucji, która zrealizowała projekt w ramach Ogólnopolskiego lub Regionalnego Konkursu Grantowego, a także Konkursu Projekty Modelowe edycji 2018 Programu „Równać Szanse”. 

Organizacja rekomendująca powinna wypełnić formularz.


Każda organizacja/instytucja może rekomendować maksymalnie czterech uczestników w wieku 15-19 lat z zastrzeżeniem, że na szkolenie zostanie zakwalifikowanych maksymalnie dwóch uczestników jednego projektu. Formularz rekomendujący organizacja wypełnia dla każdego kandydata oddzielnie.
 

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ
W ZASADACH SZKOLENIA


Termin składania aplikacji: 18 maja 2020 r. do godziny 12.00
Szkolenie odbędzie w dniach 28 czerwca - 4 lipca 2020 r., w Warszawie. Zasady szkolenia

Kryteria wyboru

Formularz zgłoszeniowy uczestnika

(tylko do obejrzenia)

Formularz rekomendacyjny dla organizacji

(tylko do obejrzenia)


Zapraszamy do rekrutacji!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ