WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRKGRKG 2020 - Województwo śląskie - Ocena formalna

RKG 2020 - Województwo śląskie - Ocena formalna

9 października 2019 09:43

Nazwa projektu Organizacja Miejscowość Województwo Ocena formalna
Szkolenie dzieci i młodzieży w czasie epidemii Covid-19 Klub Sportowy „PIAST” Bieruń śląskie nieformalny
STREET-ART na warsztat Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" Bystra śląskie formalny
rozmawiaMY - cykl wywiadów wideo Dom Kultury Gostyń śląskie formalny
Kwestia czasu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niedostosowanym Społecznie i Upośledzonym "SPOMNIS" Herby śląskie formalny
AKADEMIA MŁODEGO LIDERA Fundacja Społeczno-Kulturalna "Konik" Kalety śląskie formalny
Z przytupem w gastronomię Fundacja Alternative Kobiernice śląskie formalny
Pod Lachowym Groniem ... Młodzież wyznacza ekotrendy Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie Koszarawa śląskie formalny
Statki i okręty – warsztaty modelarskie jako sposób na nabycie umiejętności precyzyjnej pracy oraz poznanie historii. "LOKALNI" Krupski Młyn Krupski Młyn śląskie formalny
"Wymiana międzypokoleniowa- wiek znaczenia nie ma" Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości Kuźnia Raciborska śląskie formalny
Pracownia Artystyczna - Kuźnia Sztuki Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Kuźnia Raciborska śląskie formalny
Młodzi Muzycy Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim Miasteczko Śląskie śląskie formalny
Pokażmy jak używając narzędzi, drewna i stali możemy, w swej pomocy dla innych być wspaniali Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ" w Gminie Czernichów Międzybrodzie śląskie formalny
Ogrodzienieckie pasje - muzyczna i taneczna szansa dla każdego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu Ogrodzieniec śląskie formalny
Ogrodzieniec oczami młodzieży Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu Ogrodzieniec śląskie formalny
„Skrzydła wyobraźni” - literackie warsztaty online dla młodzieży GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W POCZESNEJ POCZESNA śląskie formalny
UCHWYCONE W OBIEKTYWIE Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju Poraj śląskie formalny
zaCYRKowani Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach Pyskowice śląskie formalny
JEST BIZNES W RUDZIE! Inkubator Przedsiębiorczości Młodzieżowej w Rudzie Kozielskiej Fundacja Wspólnota Wielopokoleniowa Ruda Kozielska śląskie formalny
Akademia Młodego Przewodnika Stowarzyszenie SÓLKICZORA.PL Sól-Kiczora śląskie formalny
MŁODY ANIMATOR KULTURY Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach Szczekociny śląskie formalny
Pozytywnie pokręceni Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można inaczej" Ustroń śląskie nieformalny
Narzędzia - wiedza -pasja. Związek Dużych Rodzin Koło Węgierska Górka Węgierska Górka śląskie nieformalny
Echo Młodych Wiślańskie Centrum Kultury Wisła śląskie formalnyWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ