WSTECZ :: Strona głównaAktualnościOKG2020 OKG Wyniki 2 etapu

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2020

6 lipca 2020 15:25

Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie uzyskało 25 projektów złożonych w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Równać Szanse 2020.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 49 organizacji, z czego 43 złożyło wniosek. Eksperci przyznali dotacje wraz z zaleceniami dla niektórych projektów. O udzielonych zaleceniach zainteresowane organizacje poinformujemy mailowo.
 
Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną przesłane na adres mailowy, którym organizacja posługuje się przy logowaniu w panelu wnioskodawcy.

Poniżej lista dotowanych projektów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Lp. Organizacja Miejscowość Województwo Nazwa projektu Kwota przyznana
1. Stowarzyszenie Bramy Inicjatyw Kulturalnych Wołów dolnośląskie Młodzi mistrzowie aranżacji przestrzeni lokalnej. 33,900 zł
2. Stowarzyszenie Przyjaciele Wronia Wronie kujawsko-pomorskie Zielona Alternatywa 40,000 zł
3. Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc Bełżyce lubelskie Żyj eko, żyj zdrowo 38,376 zł
4. Ludowy Klub Sportowy Szumy Sucies Susiec lubelskie Setowe Rewolucje Czyli Biegamy, Gramy i się Rozwijamy 40,000 zł
5. Stowarzyszenie Wsi Bukowiec Działajmy Razem Bukowiec lubuskie Horyzonty są w nas 40,000 zł
6. Miejski Dom Kultury w Brzezinach Brzeziny łódzkie Niezależna Strefa Kulturalna 25,120 zł
7. Stowarzyszenie Step by Step Tarnowska Wola łódzkie Lubocheński Kufer Rozmaitości 35,500 zł
8. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim Rzepiennik Strzyżewski małopolskie Furtokiem przez świat 40,000 zł
9. Myślenickie Towarzystwo Kultury Myślenice małopolskie Zbrodnia idealna - czyli jak nauczyć się organizacji, współpracy i działania pod wpływem stresu. 28,350 zł
10. Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie Kozłów małopolskie RobinSonad 7 - Be the change! 35,000 zł
11. Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Lipnica Górna małopolskie Aktywni, zdrowi, wyjątkowi! 40,000 zł
12. Strzelecki Ośrodek Kultury Strzelce Opolskie opolskie Strzelce klatka po klatce - czyli akcja i reakcja 40,000 zł
13. Stowarzyszenie Miłośników Murowa Murów opolskie Kamera, akcja! Czyli w Murowie kręcą film! 26,300 zł
14. Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego Van Pur Rakszawa podkarpackie Holograficzny teatr plenerowy 40,000 zł
15. Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku Chmielnik podkarpackie Nie cudzą, ale swoją ścieżką... 39,900 zł
16. FundacjaJaś Wędrowniczek Rymanów podkarpackie Moja Gmina - z dołu, z góry i od środka 30,820 zł
17. Dom Kultury w Rajgrodzie Rajgród podlaskie Młodzież bez konserwantów 38,158 zł
18. Fundacja na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci oraz integracji Społecznej Futurum Orla podlaskie Dbamy -> Swoja Miejsce Mamy!"}">Pamiętamy -> Dbamy -> Swoja Miejsce Mamy! 40,000 zł
19. Stowarzyszenie Razem dla Kończewic Kończewice pomorskie 3M. Młodość. Muzyka. Moc. 40,000 zł
20. Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus Brusy pomorskie Być jak Shakespeare. 40,000 zł
21. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Radlin śląskie Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka. 36,150 zł
22. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie Sławków śląskie F@nARTystyczni 40,000 zł
23. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Skała Lasocin świętokrzyskie wyGRAJMY Łopuszno. 40,000 zł
24. Zbąszyńskie Centrum Kultury - Biblioteka Publiczna Zbąszyń wielkopolskie O!TWÓRZ się na upcykling 40,000 zł
25. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Z Muzyką Do Ludzi Nowieczek wielkopolskie Mały Książę z gminy Dolsk 39,200 złLista rezerwowa

Lp. Organizacja Miejscowość Województwo Nazwa projektu
1. Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa Konarzew wielkopolskie Młodzież kreatywna i lokalnie aktywna
2. Fundacja Znajdź Cel Pęgów dolnośląskie Piąty Element
3. Stowarzyszenie Zaangażowani Borówiec wielkopolskie Kamera, akcja! Filmowy BorówiecWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ