WSTECZ :: Strona głównaAktualnościOKG2020 OKG_szkolenie

Zapisy na bezpłatne szkolenia "Jak przygotować diagnozę w Programie Równać Szanse"!

15 stycznia 2020 12:07

Do 16 marca trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2020.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń przygotowanych. Szkolenia odbędą się w 5 miastach.  

W czasie szkolenia trenerzy poruszą najważniejsze kwestie związane z udziałem w pierwszym etapie konkursu m.in. :

- jak wypełnić formularz wniosku o dotację,

- do jakich danych sięgać analizując społeczność lokalną,

- jakie narzędzia (poza ankietą) pozwolą uzyskać cenne informacje niezbędne w przygotowaniu diagnozy.

TERMINY SZKOLEŃ

 • Gdańsk - 8 II 2020; godz. 10:00 - 15:00 (Zapisy zakończone)
 • Poznań - 8 II 2020; 10:00 - 15:00 (Zapisy zakończone)
 • Kraków - 15 II 2020; godz. 10:00 - 15:00 (ul. Św. Filipa 7, Sala Rubinowa (67m²) na 4 piętrze)
 • Wrocław - 15 II 2020; godz. 10:00 - 15:00 (Naczelna Organizacja Techniczna NOT, ul. Piłsudskiego 74, Sala nr 114)
 • Warszawa - 29 II 2020; godz. 10:00 - 15:00 (AS-BUD Centrum Konferencyjne Al. Jerozolimskie 81, 15 piętro, sala nr 3)ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE


Cele szkolenia:          

 • Podniesienie wiedzy uczestników na temat możliwych źródeł danych przydatnych w procesie analizy społeczności lokalnej,
 • Podniesienie wiedzy uczestników na temat możliwych narzędzi badawczych przydatnych w prowadzeniu diagnozy społeczności lokalnej
 • Podniesienie wiedzy i kompetencji uczestników w prowadzeniu analizy danych i wnioskowania na podstawie zebranych danych.
 • Zwiększenie znajomości uczestników partycypacyjnych metod prowadzenia badań, ze szczególnym akcentem na zaangażowanie młodzieży w prowadzenie diagnozy.
 • Zwiększenie zrozumienia założeń programu Równać Szanse poprzez analizę formularza diagnozy w konkursie OKG.

 

Harmonogram szkolenia:

10:00-10:15 Powitanie i przedstawienie celów szkolenia

10:15-10:45 Czym  jest diagnoza i dlaczego warto się jej podjąć?

10:45-11:30 Jak to robią inni? Przykłady dobrych i ciekawych diagnoz

11:30-12:00 Przerwa

12.00-13.30 Jak zrobić diagnozę? Narzędzia badawcze

13:30-13:45 Przerwa

13:45-14:15 Wnioskowanie

14:15-15:00 Kwestionariusz diagnozy Programu Równać Szanse

 

Metody pracy:

W trakcie szkolenia stosowane będą następujące metody i techniki pracy, m.in.:

 • praca w grupach,
 • dyskusje,
 • prezentacje trenerskie,
 • analiza danych,
 • prezentacja materiałów multimedialnych.Potwierdzenia zakwalifikowania będą przesyłane najpóźniej w terminie 2 dni robczych roboczym. 

 

Szkolenia poprowadzą dysponujący wieloletnim doświadczeniem trenerzy Programu Równać Szanse. Chcemy, aby te szkolenia pomogły Państwu we wzięciu udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym, a w dłuższej perspektywie w aplikowaniu o środki na działania na rzecz dzieci i młodzieży zarówno w konkursach ogłaszanych w ramach Programu „Równać Szanse”, jak i innych programach.

  

Wszystkie pytania prosimy kierować pod adresem mailowym: rownacszanse@pcyf.org.pl lub pod numerem telefonu (22) 826 10 16.


Serdecznie zapraszamy!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ