WSTECZ :: Strona głównaAktualnościSpoza programu2019 TRIYOU – polsko-niemiecko-ukraińskie forum

Polsko-niemiecko-ukraińskie forum - TRIYOU - trwają zgłoszenia!

20 maja 2019 08:21

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży serdecznie zaprasza na forum do Iwano-Frankiwska. Celem forum TRIYOU jest inicjowanie partnerstw, poszukiwanie nowych dróg współpracy oraz wsparcie organizatorów spotkań specjalistyczną wiedzą z zakresu planowania i prowadzenia trójstronnych spotkań młodzieży.


Forum TRIYOU skierowane jest do osób pracujących z młodymi ludźmi w Polsce, Niemczech oraz Ukrainie.


Tematyka forum:

 • Prowadzenie grup i moderacja (facylitacja)
 • Metody edukacji pozaformalnej
 • Wspólne planowanie projektów
 • Od wniosku do rozliczenia – crash-kurs
 • Portal TRIYOU          
                

Termin wysyłania zgłoszeń: 10.06.2019

Języki: polski, niemiecki, ukraiński; zapewniamy tłumaczenie symultaniczne

Zwrot kosztów podróży: PNWM zwraca 90% kosztów podróży do 750 PLN.

Opłata za uczestnictwo: 225 PLN (obejmuje: cztery noclegi, wyżywienie, materiały, uczestnictwo w programie turystyczno-kulturalnym, transfer ze Lwowa do Iwano-Frankiwska).  

Formularz zgłoszeniowy
Informacje organizacyjne

Forum odbywać się będzie w języku polskim, niemieckim i ukraińskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

Zgłoszenia należy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym do 10 czerwca 2019 roku.Tematyka forum

 • Prowadzenie grup i moderacja (facylitacja) – wspólna refleksja nad rolą prowadzącego i postawą wobec grupy to jeden z głównych aspektów merytorycznych forum. Uczestnicy dowiedzą się także jak prowadzić grupę, aby ułatwić aktywne uczestnictwo młodzieży w projekcie oraz uwzględnić aspekty różnorodności w grupie.
 • Metody edukacji pozaformalnej – uczestnicy będą poznawać nowe metody edukacji pozaformalnej. Otrzymają także dodatkowe materiały i źródła w trzech językach.
 • Wspólne planowanie projektów – uczestnicy będą mieli możliwość oraz ramy czasowe, aby z fachowym wsparciem trenerów stworzyć i zaplanować trójstronne spotkanie młodzieży. Dodatkowo w programie zostaną uwzględnione tematy aktywizacji młodzieży w środowisku lokalnym i partycypacji w projekcie.
 • Od wniosku do rozliczenia – crash-kurs – warsztat obejmuje: wnioskowanie i rozliczanie dofinansowania PNWM, praktyczne wskazówki, porady dotyczące zarządzania projektami (wypełnianie wniosków, przygotowanie dokumentów rozliczeniowych), wskazówki dotyczące innych źródeł finansowania, zwiększanie rozpoznawalności projektów.
 • Portal TRIYOU – forum będzie okazją do zaprezentowania nowego portalu PNWM służącego do nawiązywania nowych kontaktów i wspólnego planowania projektów.


Szczegółowe informacje: TUTAJWIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ