WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInneWarsztaty w Grodziskiej Bibliotece Publicznej

Warsztaty w Grodziskiej Bibliotece Publicznej

12 listopada 2019 10:54

W środę 6 listopada w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyły się praktyczne warsztaty dotyczące grodziskiej młodzieży, zasobów i problemów tego środowiska, jego potrzeb i oczekiwań oraz koncepcji funkcjonowania młodych ludzi w przestrzeni miejskiej.

 
W dwóch odrębnych grupach pracowała reprezentacja grodziskiej młodzieży oraz dorośli reprezentujący instytucje publiczne, służby mundurowe, organizacje pozarządowe współpracujące z dziećmi i młodzieżą. Obydwie grupy szukały odpowiedzi na pytania jaka jest młodzież, co determinuje jej zachowania, jak wspierać ludzi młodych, czego od nich oczekiwać, jakie powinny być warunki owocnej współpracy międzypokoleniowej.


W warsztatach udział brali również zaproszeni goście specjalni - Pani Magdalena Rożek, p.o. kierownika biblioteki w Zbąszyniu wraz z grupą młodzieży, która od roku 2016 bierze aktywny udział w programie "Równać Szanse", którego głównym celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o to, by młodzież z mniejszych miast miała szansę nauczyć się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone sobie cele, i odważnie, bez kompleksów, realizować swoje marzenia. Goście, podczas warsztatów przedstawili swoje doświadczenia w zakresie współpracy, sukcesy, a także trudności, które taka współpraca niesie.
 
 

Efektem warsztatów jest ogromna ilość niezwykle ciekawego materiału do dalszych badań i analiz. Posłuży on do stworzenia diagnozy środowiska grodziskiej młodzieży, która będzie podstawą do wspólnego planowania jak najbardziej skutecznych i trafnych rozwiązań i działań pod kątem współpracy z młodzieżą.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ