WSTECZ :: Strona głównaAktualnościLokalne fora2019 Fora Lokalne - terminy

Kiedy odbędą się Fora Lokalne? Znamy już dokładne daty!

24 czerwca 2019 16:51

Znamy terminy Forów Lokalnych programu Równać Szanse!Forum Lokalne Programu „Równać Szanse”
 to jednodniowe spotkanie przedstawicieli samorządu, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji i osób działających na rzecz młodzieży, które ma służyć dyskusji na temat możliwości, jakie daje lokalne środowisko, zainteresowań młodzieży oraz wszelkich barier leżących 
u podstaw mniejszych szans młodych ludzi z małych miejscowości.Kalendarium: Fora Lokalne I etap

Organizacja Miejscowość Województwo Nazwa projektu Termin
Gminne Centrum Kultury w Niegosałwicach z/s w Gościeszowicach Gościeszowice lubuskie #młodzież 29 V
Zbąszyńskie Centrum Kultury- Biblioteka Publiczna Zbąszyń wielkopolskie Młodzieżowa sprawa społeczna 28 V
Ochotnicza Straż Pożarna w Górce Górka małopolskie Czas na młodzież, czyli I szczurowskie forum lokalne o młodzieży 22 VIII
Stowarzyszenie Przyjaciele Wronia Wronie kujawsko-pomorskie Młodzi pod lupą. 13 IX
Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku Mielnik podlaskie Wspierajmy młodzież 18 IX
Stowarzyszenie Chociszewo - Wspólna Przyszłość w Chociszewie Chociszewo lubuskie Zobaczcie jacy jesteśmy 23 IX
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim Lwówek Śląski dolnośląskie Wpływ środowiska na udział i zaangażowanie młodzieży w życie publiczne 3 X
Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu Wojnicz małopolskie Pierwsze Lokalne Forum - Młodzież w Gminie Wojnicz 8 X
Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie Adamów lubelskie Wspólnie dla młodzieży z gminy Adamów 15 X
Stowarzyszenie na rzecz Gminy Brzeszcze Brzost Brzeszcze małopolskie Brzeszcze! Młodzież jest ważna! 17 X


Kalendarium: Fora Lokalne II etap

Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym Krypno Kościelne podlaskie Porozmawiajmy o młodzieży II 19 IX
Stowarzyszenie Wsi Bukowiec Działajmy Razem Bukowiec lubuskie Młodzież - tajemnica czy wiedza? 24 IX
Organizatorami spotkań będą organizacje i instytucje, które uzyskały dotację w konkursie Programu Równać Szanse. Serdecznie zapraszamy na te wydarzenia!

_________________
Jak wyglądało ostatnie Forum w Gościeszowicach? RELACJAWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ