WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInneJak relacjonować działania na Instagramie?

Jak relacjonować działania na Instagramie?

13 grudnia 2019 10:44

Podczas wydarzeń, projektów jest tak intensywnie, że nie ma czasu na informowanie o tym co się dzieje, a tym bardziej na pokazywanie przedsięwzięcia od kuchni. To duży błąd! Zebraliśmy dla Was informacje, które pojawiły się na szkoleniu z nowoczesnych technologii i pokażemy Wam jak to zmienić. Jak tworzyć komunikację za pomocą Instagrama?

Szkolenie z takiej tematyki przeprowadziły Anna Orzech i Olimpia Jenczek podczas szkolenia z nowoczesnych technologii, które odbyło się we wrześniu dla osób związanych z programem Równać Szanse. Więcej tutaj.fot. Ola SkorżyńskaWirtualne społeczności integrują ludzi, często zbierają się w grupy skupione wokół konkretnego tematu, które mogą się wzajemnie wspierać. 

H. Rheingold, autor książki na temat cyberprzestrzeni „Virtual community” na temat wirtualnych społeczności wypowiada się tak: „to społeczne agregaty, które wyłaniają się z sieci, gdy wystarczająco dużo osób prowadzi publiczne dyskusje wystarczająco długo, z wystarczającą dozą ludzkich uczuć, by tworzyć sieci osobistych relacji w cyberprzestrzeni”Jak tworzy się społeczność? Kilka rad od Anny Orzech (@aniolowa)
Prezentacja A. Orzech

Idealnym narzędziem do budowania relacji ze swoimi odbiorcami jest Instagram Stories. Jak go używać?


Prezentacja O. Jenczek9 rad dot. nagrywania relacji na Instagram Stories (@dobrzewszędzie)

_przecieraj kamerkę

_patrz w kamerkę

_publikuj materiały w pionie

_wykorzystuj światło dzienne i golden hour

_znajdź swoj sposób na dodanie sobie energi - czasem wystarczy wstać

_znajdź dobre tło

_pamiętaj o różnorodności (15 s)

_spójność

_najpierw zbierz materiał, potem montujCo pokazywać na Instagramie?
Prezentacja O. Jenczek

1. Pokazuj ważne treści (przykład: outrid3rs)- edukuj użytkowników. Inspiruj, podejmuj dyskusję i dziel się tym co robisz. Pokazuj proces, pracę jaką włożyłeś w dane działanie, a nie sam efekt.

2. Wykorzystuj możliwości jakie daje Instagram. Bądź kreatywny! (przykład: fundacjawosp)

3. Baw się ze swoimi odbiorcami - dawaj im przestrzeń do wspólnych dyskusji, ankiet czy quizów (przykład: netflixpl)

4. Pokazuj ludzi, którzy tworzą projekt - oddawaj im przestrzeń i zachęć do "mówionego stories". Niech podzielą się swoją historią! (przykład: polandrockfestival)
Jeśli chcecie zainspirować się działaniami innych, zapraszamy na profil programu Równać Szanse! Tam w wyróżnionych odnajdziecie profile stworzone przez uczesników na potrzeby szkolenia. Zobaczcie jak pokazali ekologię. Więcej zdjęć ze szkolenia poniżej w galerii!


https://www.instagram.com/rownacszanse/Nie zapomnijcie zaobserwować naszego profilu!

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ