WSTECZ :: Strona głównaAktualnościLokalne foraForum Lokalne - Mielnik

Program Lokalnego Forum w Mielniku

20 sierpnia 2019 10:21

Zapraszamy na Lokalne Forum Programu Równać Szanse, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku.Forum Lokalne Programu „Równać Szanse” to jednodniowe spotkanie przedstawicieli samorządu, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji i osób działających na rzecz młodzieży, które ma służyć dyskusji na temat możliwości, jakie daje lokalne środowisko, zainteresowań młodzieży oraz wszelkich barier leżących u podstaw mniejszych szans młodych ludzi z małych miejscowości.Kiedy ? ➜ 18 września 2019

Gdzie?  ➜ Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej w Mielniku (Mielnik, ul. Brzeska 71)

 

PROGRAM FORUM


10.10 – 10.30    Rejestracja uczestników

10.30 – 10.45    Otwarcie forum. Powitanie i prezentacja zaproszonych gości, przedstawienie celów Lokalnego Forum

10.45 – 10.55    Przedstawienie założeń Programu Równać Szanse – przedstawiciel Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

10.55 – 11.45    Młodzież i jej pasje, zainteresowania – co wiem o młodzieży – praca w grupach (portret młodego człowieka)

11.45 – 12.40    Zasoby w gminie Mielnik ( ludzie, instytucje, organizacje, oferta dla młodych) - praca w grupach

12.40 – 13.00    Przerwa kawowa

13.00 – 13.50    Podsumowanie pracy. Omówienie prac w grupach i wnioski

13.50 – 14.10    Prezentacja działań na rzecz młodych i jej głos

14.10 – 14.20    Powołanie zespołu ds. przeprowadzenia diagnozy środowiska lokalnego

14.20                 ObiadWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ