WSTECZ :: Strona głównaAktualnościLokalne foraForum Lokalne - Bukowiec

Program Lokalnego Forum w Bukowcu

5 września 2019 13:45

Zapraszamy na Lokalne Forum Programu Równać Szanse, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wsi Bukowiec "Działajmy Razem".

Forum Lokalne Programu „Równać Szanse” to jednodniowe spotkanie przedstawicieli samorządu, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji i osób działających na rzecz młodzieży, które ma służyć dyskusji na temat możliwości, jakie daje lokalne środowisko, zainteresowań młodzieży oraz wszelkich barier leżących u podstaw mniejszych szans młodych ludzi z małych miejscowości.

Kiedy ? ➜ 23 IX 2019

Gdzie?  ➜  sala wiejska, Bukowiec, gm. Międzyrzecz
Program Forum Lokalnego w Bukowcu „Młodzież - tajemnica czy wiedza?”

12.45 Na dobry początek - Rejestracja i rozdanie materiałów konferencyjnych.

13.00 - 13.40 Dlaczego tu jestem?- powitanie

Przywitanie gości. Krótkie przedstawienie się każdego z uczestników forum. Przedstawienie istoty forum. Informacje o programie ,,Równać Szanse".

13.40 -14.00 Wiem a może nie wiem?

Po co nam diagnoza?- poszukajmy odpowiedzi – burza mózgów

14.00 -14.10 Jak być partnerem młodzieży w działaniu?

Przedstawienie jednego z wyników diagnozy w formie filmowej.

14.10-14.30 A wszystko wygląda tak.

Przedstawienie wniosków z przeprowadzonej diagnozy - prezentacja.

14.30-15.15 Burza szalonych

Dyskusja nad wnioskami z diagnozy - praca metodą ,,World Cafe"

15.15-15.45 Przerwa

15.45-16.15 W ogniu pytań

Przedstawienie wybranych wniosków, postrzeżenia, myśli sformułowane przez grupy.

16.15 - 16.45 I co teraz?

Podsumowanie – zredagowanie komunikatu z wnioskami do mediów lokalnych.

Wyłonienie zespołu, który podejmie pracę nad opracowaniem strategii do spraw młodzieży.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ