WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRKGWyniki Regionalnego Konkursu Grantowego 20192019 RKG Informacja dla koordynatorów

Informacja dla koordynatorów RKG 2019

Organizacje/instytucje, których projekty otrzymały dotacje są zobowiązane do wskazania koordynatora projektu. W rozumieniu Programu „Równać Szanse” koordynatorem jest osoba, która prowadzi projekt przez okres min. 6 m-cy. Koordynator jest odpowiedzialny za zarządzanie projektem, za sporządzenie końcowego raportu merytorycznego, przeprowadzenie ankiet ewaluacyjnych początkowych i końcowych oraz uczestniczy w szkoleniu w ramach Programu „Równać Szanse”. Specyfika roli koordynatora projektu polega na tym, że nie jest on liderem projektu czy grupy młodzieży, ale moderatorem całego procesu.


Koordynator jest do swej roli przygotowywany poprzez udział w obowiązkowym szkoleniu przed realizacją projektu i wspierany w trakcie realizacji projektu przez Zespół Programu RS.

Uwaga! Zgodnie z zasadami konkursu: Dla osób, które zostaną wskazane jako koordynatorzy w obecnej edycji, a uczestniczyły w analogicznym szkoleniu w ramach Programu „Równać Szanse 2017” lub „Równać Szanse 2018” i udział w szkoleniu jest fakultatywny.

Organizacje/Instytucje wskazują osobę, która będzie koordynatorem projektu poprzez zapisanie jej na obowiązkowe szkolenie. (Jeżeli osoba jest zwolniona z udziału w szkoleniu, w związku udziałem we wcześniejszych szkoleniach, organizacja zapisuje ją na szkolenie a w polu uwagi wpisuje miejsce i rok szkolenia w którym wskazana osoba wzięła udział)

Udział koordynatora w tym szkoleniu, albo w analogicznym szkoleniu w ramach Programu „Równać Szanse 2017” lub „Równać Szanse 2018”, jest warunkiem otrzymania dotacji.

Rejestracja na szkolenie odbywa się wyłącznie przy pomocy Panelu Wnioskodawcy, po zalogowaniu na konto organizacji.  Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona.

W Panelu Wnioskodawcy został udostępniony formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla koordynatorów dotowanych projektów. Każda organizacja/instytucja jest zobligowana do zarejestrowania koordynatora projektu się do dnia 28 listopada 2019 r., do godziny 12.00, na jedno szkolenie w wybranym przez siebie miejscu i terminie:

6-8 grudnia 2019 r. – Warszawa

6-8 grudnia 2019 r. – Kraków

13-15 grudnia 2019 r. – Warszawa

13-15 grudnia 2019 r.  – Poznań

 Uwaga!

Każde szkolenie rozpoczyna się w piątek o godzinie 9.00, a kończy w niedzielę ok. godz. 14.00. Istnieje możliwość przyjazdu na szkolenie dzień wcześniej (czwartek wieczór). Osoby chcące skorzystać z możliwości wcześniejszego przyjazdu proszone są o podanie tej informacji w zgłoszeniu, w kolumnie uwagi.

W trakcie szkolenia zostaną omówione metody zarządzania i realizacji projektu zgodnie z celami Programu Równać Szanse, zasady współpracy formalnej i finansowej z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży oraz zostaną przekazane umowy dotacyjne.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszt dojazdu koordynatorzy projektów mogą rozliczyć w ramach kategorii budżetowej -  obsługa projektu.

Koordynatorzy, po zarejestrowaniu się na szkolenie, otrzymają drogą mailową (na adresy wskazane we wnioskach) dodatkowe informacje organizacyjne, w dniu 28 listopada 2019 r.

W przypadku zarejestrowania się na szkolenie i nie otrzymania do 28 listopada 2019 r., do godziny 17.00  informacji zwrotnej o szczegółach wybranego szkolenia lub jakichkolwiek pytań związanych z dalszym postępowaniem, prosimy o kontakt z Fundacją (tel. 22 826 10 16).


Wszystkim dotowanym organizacjom serdecznie gratulujemy!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ