WSTECZ :: Strona głównaAktualnościKonkurs specjalnyWyniki Konkursu Specjalnego "30 lat wolności 1989-2019"

Wyniki Konkursu Specjalnego "30 lat wolności 1989-2019"

4 czerwca 2019 11:51

Do startu, gotowi? Startujemy z Konkursem Specjalnym 2019!


Upłynęło już 30 lat od wyborów 4 czerwca 2019!
Na ten wyjątkowy dzień przypada również ogłoszenie wyników Konkursu Specjalnego organizowanego przez program „Równać Szanse” pod nazwą „30 lat wolności 1989-2019”.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za złożone projekty i za zainteresowanie tym tematem. Do konkursu zgłoszono 40 projektów z całej Polski.Zgłoszone projekty oceniane były pod kątem formalnym oraz w oparciu o kryteria merytoryczne. Na tej podstawie, po czterogodzinnych obradach komisji, przyznaliśmy 21 dotacji. Poniżej przedstawiamy listę organizacji i instytucji, które uzyskały dotację w ramach konkursu "30 lat wolności 1989-2019".


Lista laureatów sporządzona według województw:


Lp. Organizacja Miejscowość Województwo Nazwa projektu  Kwota przyznana  
1. Stowarzyszenie Nasze Rio Złotoryja dolnośląskie Na Tropach Wolności 1989-2019 5 400 zł
2. Fundacja Znajdź Cel Pęgów dolnośląskie Wolność kocham i rozumiem 6 000 zł
3. Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno - Turystycznej Stare Kobiałki lubelskie Nasza Droga Wolnosci i Demokracji 4 000 zł
4. Stowarzyszenie Chociszewo - Wspólna Przyszłość w Chociszewie Chociszewo lubuskie Jarmark Wolności. 5 000 zł
5. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Czytelnictwa w Rzepienniku Strzyżewskim Rzepiennik Strzyżewski małopolskie PoKlatce 6 000 zł
6. Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie Kozłów małopolskie Witaj, Wolności Aniele 6 000 zł
7. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni Łapczyca małopolskie Wolność kocham i rozumiem 6 000 zł
8. Gminny Ośrodek Kultury w Karniewie Karniewo mazowieckie Kocham wolność 5 900 zł
9. Stowarzyszenie Podkarpacka Strefa Edukacji i Kultury Wstęp Wolny Ulanów podkarpackie Mobilny Alians Młodych Wolność (MAM Wolność) 6 000 zł
10. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Szebnie podkarpackie Ojczyzna to ludzie-Ty i Ja 4 400 zł
11. Fundacja na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci oraz Integracji Społecznej Futurum Orla podlaskie Animujemy z okazji 30 lat wolnej Polski. 6 000 zł
12. Towarzystwo Przyjaciół Białowieży Białowieża podlaskie 30 lat na okrągłym stole 5 600 zł
13. Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku Mielnik podlaskie Moja gmina przed i po roku 1989 6 000 zł
14. Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus Brusy pomorskie 30 lecie  wolnej Polski w Gminie Brusy 6 000 zł
15. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Skała Lasocin świętokrzyskie 30 lat Wolności-Powiew Solidarności 6 000 zł
16.. Stowarzyszenie Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej Murowana Goślina wielkopolskie murowane EUro mosTY 5 000 zł
17.. Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina Kotlin wielkopolskie PrzeMoc traci Moc 6 000 zł
18. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Kępno wielkopolskie Wolnościowa gra miejska 6 000 zł
19. Fundacja Animacja Pleszew wielkopolskie Ja, Pleszew, Europa 5 100 zł
20. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu Nowy Tomyśl wielkopolskie Przystanek: Biblioteka ! Trzy dekady wolności 4 900 zł
21. Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie Borne Sulinowo zachodniopomorskie Interview z historią w tle. 5 500 zł
Lista rezerwowa:
22. Stowarzyszenie Przyjaciele Wronia Zieleń kujawsko-pomorskie Wolność jest w nas.
23. Biblioteka Samorządowa w Chłopicach Chłopice podkarpackie Solidarność-Nasza wolność!

Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną przesłane na adres mailowy w czwartek tj. 6.06.2019r. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ